Rozważasz nabycie wiertarko wkrętarka Bosch choć nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie, które jest szczególnie praktyczne, ale i przydatne w obsłudze. Korzystnie ją posiadać w naszym w zakładzie. Jest urządzeniem koniecznym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na które parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe lub ogromne. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki jakim umieszczamy bity, a te z kolei pasują do dalekich łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch na akumulatory czy zasilana z gniazdka? Ważna z nich, która ma akumulatory może być wykorzystywana w ciężko widocznych miejscach. Są one przeważnie lekkie i poręczne. Ich główna wadą jest mała moc, więc wiercenie w twardych produktach takich jak kamień może zakończyć się niepowodzeniem. Wymagamy też pamiętać o ich naładowaniu. Przy dłuższym okresie pracy może nam się rozładować. Akumulator jest w komplecie, jednak, jednak potrafimy zakupić drugi, by w razie rozładowania pierwszego można go używać. Są one w technologii litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z sieci jest niesamowicie wydaja i posiada potężniejszą siłę. Jednak wiąże się to z większym ciężarem. Może być ona poprzez to mniej poręczna w użyciu. Innym istotnym faktem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o większej mocy będzie większa i mniej komfortowa, ale za to poradzi sobie świetnie z dowolnym produktem. Możemy je zasadniczo podzielić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, drobne prace
  • z 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o pełniejszym charakterze prac,
  • od 18V: wykorzystywane przez profesjonalistów.

Innym bardzo istotnym elementem przy, który powinniśmy wziąć pod uwagę gdy planujemy zakupić wiertarko wkrętarka Bosch to czas obrotowy. Od niego zależy czy będziemy umieli jedynie wkręcać śrubki czy też wiercić się w konkretnym materiale jak beton. Wiertarko-wkrętarka Bosch posiada pierścień, dzięki któremu potrafimy regulować moc.

Im wyższa ilość na nim, tym ogromniejszy moment obrotowy. Możemy zobaczyć na nim np. 40 Nm czyli na naszym kręgu liczba np. 20 i to z taką maksymalną mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie działać. Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dostosować do surowca z jakim chcemy działać. Nie zawsze ogromniejsza moc jest skuteczniejsza, gdyż możemy zniszczyć surowiec, na jakim pracujemy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Gdy potrzebujemy ją do konkretnych surowców będzie on wskazany. Musimy jednak mieć na uwadze, że do wiercenia udarowego konieczne są wiertła hartowane wyprodukowane z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego potrafimy ją zastosować:

  • wiercenia w ciężkich materiałach
  • wkręcania śrub o znacznej średnicy
  • do energicznego i również głębokiego wkręcania ogromnej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie uniwersalne, które przyda się w każdym budynku czy warsztacie. Również selekcjonując wariant z udarem, będziesz miał nieograniczone możliwości wiercenia w rozmaitych przedmiotach.