Jak dobrać akumulator li-ion Bosch w doskonałym markecie

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają nowoczesnej metodzie, która umożliwiła powstanie nowej generacji baterii, o dużych pojemnościach. W XXI wieku to prawdopodobnie najwyższa pora dla odstawienia narzędzi spalinowych i zmienienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich podstawowa zaleta to znaczna moc oraz prędkość ładowania. Jeśli chcemy pracować dość długo powinniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden jest podłączony do prądu, a na drugim pracujemy. Jeśli nie znamy jaki model konkretnie zakupić, aby mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy zakupić taki sam jak mamy lub zapytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego narzędzia. Na każdym narzędziu jest kartka z numerem seryjny. Po podaniu dokładnego ciągu znaków producent poleci nam dobry akumulator Bosch. Najchętniej kupowany akumulator obecny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie kupowany, bo maj 4 niewątpliwe cechy:

  • lekka konstrukcja,
  • bardzo mały stopnień samorozładowania
  • długim cyklu żywotności
  • brak efektu pamięci co oznacza, że możemy je podpiąć pod ładowanie w każdej chwili nie musimy czekać, aż całkowicie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego modelu gromadzi więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Bardzo istotnym elementem, jest to, że nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej energii miesięcznie. Baterie nie powinny być nigdy rozładowane całkowicie, powinien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne typy baterii mniej znane. Były one przystosowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich optymalny zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na zawartość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch zalety:

  • brak kabla – dzięki temu, możemy je stosować tam gdzie ciężko jest podejść z zasilaniem jak np. praca w ogrodzie czy na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma kłopotu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch prosty i łatwy w przechowywaniu zajmują wyjątkowo niewiele miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na parę godzin działania bez przerwy.

Wybór tak naprawdę nie jest prosty. Różnią się one również siłą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe mocy natomiast dla fachowców czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, jaki jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Ale wszystko zależy od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeśli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę duży, korzystnie jest zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% dobierze odpowiedni rodzaj do naszych potrzeb, a my będziemy szczęśliwi.